Kiau Mail - Login
Kiau Mail Logo


Kiau Mail Login
Username:
Password:
قابل توجه كاربران محترم دانشگاه  مسئولين شبكه دانشگاه  تحت هیچ شرايطی و با هيچ  آدرسی تقاضای دریافت كلمه عبور كاربران را  ندارند و قابل توجه كاربران محترم دانشگاه  مسئولين شبكه دانشگاه  تحت هیچ شرايطی و با هيچ  آدرسی تقاضای دریافت كلمه عبور كاربران را  ندارند و
قابل توجه

تغییر کلمه عبور، مشاهده سهمیه دیسک و ...

قابل توجه كاربران محترم دانشگاه

 برای لاگین نمودن تنها نام کاربری که قبل از @ وجود دارد را وارد نمایید و احتیاج به وارد نمودن آدرس کامل پست الکترونیک نیست .  برای تغییر رمز قبل از لاگین نمودن از طریق وب سایت در لینک پست الکترونیک و سپس لینک "تغییر کلمه رمز"  اقدام نمایید . اگر کلمه رمز عبور خود را نمی دانید به حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه مرجعه نمایید.

 مسئولين شبكه دانشگاه  تحت هیچ شرايطی و با هيچ  آدرسی تقاضای دریافت كلمه عبور كاربران را  ندارند و هرگونه تقاضا جهت دریافت کلمه عبور از جانب این مرکز نبوده  و تقلبی است و فاقد اعتبار می باشد حتی اگر از ایمیل مسئولین و با دامنه دانشگاه kiau.ac.ir باشد لطفا تحت هيچ شرایطی به این نامه ها جواب ندهيد و به  هیچ وجه بر روی هیچ لینکی در داخل این نامه ها  کلیک نکنید و فورا این نامه را بدون فوروارد و ... حذف نمایید به خصوص در مورد لینکهای که در مورد بانکهاست که از آن طریق به هیچ وجه وارد حساب بانکی خود نشوید چرا که ظاهر سایت دقیقا شبیه سایت بانک مورد نظر  شماست ولی رمز حساب شما به سرقت می رود حتما خودتان مستقیما آدرس بانک را وارد نموده و وارد حساب بانکی خود شوید

جهت امنیت بیشتر و محافظت از شناسه کاربرتان از رمز عبور ساده و همچنین کلماتی که درفرهنگ لغات است استفاده ننمایید. بهتر است ترکیبی از اعداد و کلمات بی معنی که در کتاب لغات نیست (مانند فینگلیش وزبانهای محلی)  استفاده گردد  تا به خاطر سپردن آن هم برای کاربر  آسانتر باشد. در این سرور کلمه رمز  سالها بدون تغییر مانده و منقضی نمی شود بنا بر این اگر هم  فعلا از ایمیل شریف خود استفاده نمی نمایید رمز عبور آن را جای مطمئنی  یادداشت نموده  تا چنانچه در آینده به آن احتیاج داشتید مجبور نباشد مراحل لازم را جهت گرفتن رمز عبور طی نمایید

چنانچه از ایمیل دانشگاه استفاده می نمایید و مایلید که نام شما به جای شماره دانشجویی هنگام ارسال ایمیل نشان داده شود با استفاده از گزینه Option و سپس  Personal-Information فقط گزینه های Full Name و E-mail Address را با دقت و صحیح (مخصوصا ایمیل آدرس) وارد و سپس گزینه Submit را انتخاب نماید.

چناچه مایلید که همواره ایمیلهای دانشگاهی شما  مستقیما به ایمیل دائمی شما به طور اتوماتیک فوروارد گردد تا مجبور نباشید برای هر ایمیل جداگانه لاگین نمایید ،  یک بار  لاگین نموده و با استفاده از گزینه Automatically-Forward  آدرس ایمیل دائمی خود را مقابل عبارت :TO   وارد نمایید . تنها زمانی که می خواهید ارتباط آکادمیک داشته باشید و حتما با دامنه دانشگاه ایمیل ارسال نمایید در ایمیل دانشگاه لاگین نمایید.

خیلی مهم : دقت نمایید  زمانی که یک ایمیل را  خوانده و می خواهید برای شخصی فوروارد نمایید به جای انتخاب forward  که در قسمت بالای همان ایمیل می بینید روی گزینه Automatically-Forward  که در بالای صفحه می بینید کلیک نکنید که با این کار به جای اینکه همان یک ایمیل شما به آن شخص فوروارد شود از آن به بعد کلیه ایمیلهای شما را ایشان دریافت می نماید . به طور کلی دقت نمایید بین  انتخاب این دو گزینه اشتباه نکنید. منحصرا  زمانی که گزینه Automatically-Forward را انتخاب می کنید  ایمیل دائمی خود را به جای ایمیل دانشگاهی وارد نمایید.

به هیچ وجه در قسمت Option گزینه های را که نمی دانید تغییر ندهید تا ایمیل شما دچار مشکل نگردد.

اگر ایمیل خود را فوروارد نکرده اید حتما همیشه مواظب سهمیه دیسک خود باشید  تا ایمیلهای شما برگشت نخورند ایمیلهای موجود در inbox و همچنین sent-mail را حذف نموده و یا اگر احتیاج دارید ابتدا به ایمیل دائمی خود فوروارد نموده و سپس حذف نمایید. سهمیه دیسک خود را از لینک "سهمیه دیسک" در سایت در لینک پست الکترونیک  قبل از لاگین می توانید مشاهده نمایید.

حجم اشغال شده ظرفیت دیسک کاربران شامل فولدرهای ایمیل مانند inbox , sent-mail  وغیره و همچنین فضای وب سایت شخصی آنها می باشد.

کلیه پارامترهای  مورد نیاز برای تنطیمات پست الکترونیک در گوشی موبایل ،  outlook و ... در وب سایت در لینک پست الکترونیک قابل مشاهده می باشد.

 پس از لاگین نمودن در قسمت پست الکترونیک چنانچه در سمت چپ در زیر عبارت Your Disk Usage نوار رنگی (که رنگ آن نشان دهنده ظرفیت دیسک شما می باشد . سبز و زرد مناسب  نارنجی اخطار و قرمز یعنی ظرفیت دیسک شما پر می باشد) را نمی بینید نرم افزار FlashPlayer را نصب نمایید.

سهمیه دیسک خود را از لینک "سهمیه دیسک" در سایت  قبل از لاگین می توانید مشاهده نمایید. در هنگامی که با web-mail دانشگاه لاگین می نمایید رنگ  نوار  سمت چپ صفحه نشان دهنده وضعیت سهمیه دیسک می باشد که از سبز شروع و سپس زرد و نارنجی و در نهایت قرمز خواهد شد که قبل از قرمز شدن ایمیلهای اضافی را پاک نموده و در صورت احتیاج داشتن ایمیلها تقاضای  افزایش سهمیه دیسک نمایید چنانجه نواری در زیر گزینه Your disk usage مشاهده نمی کنید می بایست نرم افزار Flash_player  را در کامپیوتر خود از اینجا دانلود و در کامپیوتر خود  نصب نمایند

در صورت هر گونه  اشکال یا سئوال در رابطه با پست الکترونیک به این آدرس ایمیل ارسال نمایید
support@kiau.ac.ir